Iniciativa së Bashkisë Malësi e Madhe për të pastruar zonën e Bajzës

📌 📑 Në vijim të Planit Kombëtar të Pastrimit që ka nisur këto javë në të gjithë territorin tonë dhe që do të vijojë...

113 vjetori i Ditës së Alfabetit

Sot është 113 vjetori i Ditës së Alfabetit. Në 22 Nëntor 1908 Kongresi i Manastirit adoptoi alfabetin e parë të bashkuar të gjuhës shqipe. Në këtë...

SHOQATA E KËSHILLAVE TË QARQEVE TË SHQIPËRISË VLERËSOHET NË TAKIMIN RAJONAL TË BALLKANIT PERËNDIMOR

Projekti Zviceran Helvetas zhvilloi në Ohër të Maqedonisë së Veriut në datat 17-21 tetor, Workshop-in Rajonal mbi Advokacinë në Ballkanin Perëndimor. Shoqata e Këshillave të...

20 TETOR 2021

Në kuadër të zhvillimit dhe promovimit të aktiviteve kulturore ne #qarkunShkodër, kryetari i Këshillit të qarkut Shkodër Z. Hilmi Lakti ishte i ftuar sot...

“Tetori Rozë 🎀 në Shkodër”

Bëhu ti mbrojtëse e shëndetit tënd, ti ke mundësinë të zgjedhësh JETËN, në një betejë që mund të fitohet. Këshilli i qarkut Shkodër bën thirrje...

6 TETOR 2021

Këshilli i qarkut Shkodër kishte kënaqësinë te ishte i ftuar sot në aktivitetin e organizuar nga Agjencia e Menaxhimit të Burimeve Ujore në bashkëpunim...

1 TETOR 2021

Shtëpia e të moshuarve në Shkodër zhvilloi sot një aktivitet për 1 Tetorin, “Ditën botërore të moshuarve”, shpallur me 14 dhjetor 1990 nga Asambleja...

Shkodra Jazz Festival

Shoqata Kulturore “Rrok Jakaj” falenderon Këshillin e Qarkut Shkodër dhe kryetarin z.Hilmi Lakti për mbështetjen e projektit “Shkodra Jazz Festival”, edicioni i 12-të Bashkë, për...

Shkodra humbet sot nje tjeter figurë të çmuar të skenës së artit, “Mjeshtri i...

Shkodra humbet sot nje tjeter figurë të çmuar të skenës së artit, “Mjeshtri i madh”, Paulin Preka. Ai do mbahet mend si një ikonë e...

27 GUSHT 2021

Na trishtoi pa masë lajmi për ndarjen nga jeta të “Mjeshtrit të Madh” mikut tonë, Kujtim Alija. Simbol i dashurisë për muzikën dhe festivalet e...